Võitlus

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Declaration of calendar_plugin_display_page::options_submit() should be compatible with views_plugin_display_page::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_display_page.inc on line 297.
 • strict warning: Declaration of calendar_plugin_display_page::options() should be compatible with views_object::options() in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_display_page.inc on line 297.
 • strict warning: Declaration of calendar_plugin_display_block::options() should be compatible with views_object::options() in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_display_block.inc on line 78.
 • strict warning: Declaration of calendar_plugin_display_attachment::options_submit() should be compatible with views_plugin_display_attachment::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_display_attachment.inc on line 242.
 • strict warning: Declaration of calendar_plugin_display_attachment::options() should be compatible with views_object::options() in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_display_attachment.inc on line 242.
 • strict warning: Declaration of views_handler_argument::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 745.
 • strict warning: Declaration of date_api_argument_handler::init() should be compatible with views_handler_argument::init(&$view, &$options) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/date/includes/date_api_argument_handler.inc on line 381.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 149.
 • strict warning: Declaration of calendar_view_plugin_style::options() should be compatible with views_object::options() in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_view_plugin_style.inc on line 173.

Muinaseesti Võitlusselts REAS praktiseerib aja jooksul väljakujunenud relvastatud võitlust, mis ühendab endas mitmete ajalooliste ja tänapäevaste võitlusstiilide ja koolkondade elemente ning milles kasutatakse muistsete relvade nüristatud koopiaid.

REASe võitlustreeningute eesmärgiks on viia iga huvilise füüsiline ja vaimne areng sellisele tasemel, et too saaks osa võtta Eestis ja naabermaades toimuvatest ajaloolise võitluse taaskehastamisüritustest. REASe poolt praktiseeritav võitlusstiil ei pretendeeri mingile ainuõigsusele, kuid on aastate jooksul võimaldanud seltsiliikmetel saavutada väga häid tulemusi erinevatel võitlusüritustel meil ja mujal.

REASe võitlustreeningutega võivad liituda kõik huvilised. Meiega on aegade jooksul trenni teinud mitmete seltside ja klubide liikmed ning üksikud huvilised. Meie trennides osalemine ei garanteeri ühegi seltsi või klubi liikmeks võtmist või ühelegi üritusele pääsemist, annab aga samas võimaluse huvilise enesearenguks ning suhtluseks ajaloolise võitluse taaskehastamisega tegeleva seltskonnaga.

Kuna treeningud on suhteliselt ohtlikud, võtab REAS tavakorras vastu huvilisi alates 18 eluaastast. Noorematel peab selleks olema vanemate luba ning hea oleks kui lapsevanem koos huvilisega esimesse trenni kaasa tuleks. Noorematel kui 15 eluaastat tasuks trennitulekut kaaluda mitmekesti, kuna noorukitele ei pruugi muidu leiduda neile võrdväärseid treeningupartnereid ja üksiku noore treeningud võivad seetõttu kannatada.

Võib juhtuda, et uus huviline peab kaua ennast treenima ja leppima vaid puust relvamulaažidega, enne kui tema tase on REASe arvates piisav terasest relvade kasutamise jaoks. Tegu ei ole diskrimineerimisega, vaid ka nüristatud relvad on piisavalt ohtlikud, et kogenematu kasutaja käes raskeid õnnetusi põhjustada.

Huvitatutel kontakteeruda maili teel.