Meist

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Declaration of calendar_plugin_display_page::options_submit() should be compatible with views_plugin_display_page::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_display_page.inc on line 297.
 • strict warning: Declaration of calendar_plugin_display_page::options() should be compatible with views_object::options() in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_display_page.inc on line 297.
 • strict warning: Declaration of calendar_plugin_display_block::options() should be compatible with views_object::options() in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_display_block.inc on line 78.
 • strict warning: Declaration of calendar_plugin_display_attachment::options_submit() should be compatible with views_plugin_display_attachment::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_display_attachment.inc on line 242.
 • strict warning: Declaration of calendar_plugin_display_attachment::options() should be compatible with views_object::options() in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_display_attachment.inc on line 242.
 • strict warning: Declaration of views_handler_argument::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 745.
 • strict warning: Declaration of date_api_argument_handler::init() should be compatible with views_handler_argument::init(&$view, &$options) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/date/includes/date_api_argument_handler.inc on line 381.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 149.
 • strict warning: Declaration of calendar_view_plugin_style::options() should be compatible with views_object::options() in /home/np6906/domains/reas.ee/public_html/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_view_plugin_style.inc on line 173.

Muinaseesti võitlusselts REAS koondab endas väga erineva elukutsega inimesi, keda ühendab huvi meie rahva ajaloo vastu.
Tulime kokku teadmises, et meie esivanemate pärand ulatub kaugemale esimesest laulupeost või Posti-Papa ajalehest. Usume, et meie rahvuse identiteeti ja väärtushinnanguid on kujundanud just vabade relvakandjate tõekspidamised ja elulaad.
Meie esivanemaid on nimetatud rumalateks ja primitiivseteks, kes ei tundnud kirja, Euroopa kombeid ja kaotasid ristisõja 13. sajandil.
Meie silmis on nad inimesed, kes rajasid võimsaid linnuseid, kauplesid ja sõdisid vilkalt naabritega ning ehtisid oma naised ehetesse, mille koopiad veel tänapäevalgi keskmise auto hinda maksavad.
Meie sooviks ei ole ajalooratast tagasi pöörata ega idealiseerida muinasaega, vaid õppida oma tegevuse läbi mõistma esivanemate esemelist ja vaimset pärandit, et ka meil oleks õigus neid tublisid sõdalasi oma esivanemateks nimetada.
Võitlusseltsi Reas liige on inimene, kelle hoolde võivad tema kaaslased usaldada oma tervise ja elu. Relvade koopiad, mida harjutustes ja lahingustes kasutame kujutavad endast ohtu nii hooletule vehkijale kui tema partnerile. Seepärast tohivadki avalikul üritustel tulla platsile vaid need, kes läbinud võitluseksami ja võitnud eelneva treeningperioodi vältel kaaslaste usalduse.
Lisaks relvakäsitlemisoskuste lihvimisele, tuleb liikmekssoovijal endale muretseda ka vastavasse ajastusse sobiv riietus. Aeg on näidanud, et hinnalised ehted ja relvad jäävad algajale võitlejale sageli kättesaamatuks, kuid käsikäes võitlusoskuste paranemisega muutub uhkemaks ka sõdalase välimus.
Tagamaks üritusega seotud muinasesemete koopiate autentsust, konsulteerivad seltsi spetsialistid Ajaloo Instituudi arheoloogia sektorist, Eesti Ajaloomuuseumist ja Muinsuskaitseametist.
Tihe läbikäimine on ka teiste sarnaste gruppidega Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist ning mujalt.
 
Vajadus tunda ajahõlma vajunud tarkusi ei sünni näljast ega hirmust, lihtsalt ühel hetkel on see olemas ja nõuab vastuseid…
 
Muinaseesti võitlusseltsi REAS liikmed(aastaarv tähistab REAS võitlusseltsi võitluseksami sooritamise ja ametlikuks liikmeks saamise aastat):
 

 1. Lennart, sõjapealik, REASe asutajaliige 1999
 2. Lauri, REASe liige 2000
 3. Rene, REASe liige 2001
 4. Indrek, REASe liige 2001
 5. Eero, REASe liige 2001
 6. Rasmus, REASe liige 2001
 7. Karmo, REASe liige 2002
 8. Raimond, REASe liige 2002
 9. Alvar, REASe liige 2004
 10. Gert, REASe liige 2007

 
 
Muinaseesti võitlusselts REAS juhindub oma tegevuses järgmistest põhimõtetest:

 1. Muinaseesti võitlusselts REAS on sõpruskond, mis ühendab endas Eesti muinasaja huvilisi.
 2. Muinaseesti võitlusselts REAS on seadnud endale eesmärgiks Eesti muinasaja tõepärase rekonstrueerimise ja tutvustamise, toetudes ajaloolaste ja arheoloogide tööle.
 3. Muinaseesti võitlusselts REAS liikmeteks on kutsutud ja ennast tõestanud võitlejad.
 4. Muinaseesti võitlusselts REAS liikmed valivad endi hulgast Sõjapealiku, kellel on Vanema õigused.
 5. Muinaseesti võitlusselts REAS liikmetel on õigus esindada seltsi ja teha ettepanekuid kõigis seltsi puudutavates küsimustes.
 6. Muinaseesti võitlusselts REAS liikmetel on kohustus kinni pidada seltsi tavadest, väärikalt esindada seltsi ja austada Sõjapealiku otsuseid.
 7. Muinaseesti võitlusselts REAS on valmis koostööd tegema kõikide isikute ja organisatsioonidega, kelle eesmärgid ja tegevused sobivad seltsi omadega.